DRESSAGE MASTERS SMALL TOUR 2006 | Myerscough | College | Hickstead | Frensham | Hickstead | Belmoredean | |||||||
Pts total | RIDER | HORSE | 10-Mar | 21-23 April | 11-May | 13-May | 27-May | 31-May | |||||
34 | Spencer Wilton | Groove Jet | 19 | 15 | |||||||||
32 | Judy Harvey | Fitzgeraldo | 14 | 18 | |||||||||
31 | Henritta Lacey | Curaco | 18 | 9 | 4 | ||||||||
29 | Amy Stovold | Lenski | 19 | 10 | |||||||||
25 | Anna Ross-Davies | liebling 11 | 17 | 8 | |||||||||
23 | Hannah Esberger-Shepherd | Noblesse | 20 | 3 | |||||||||
22 | Andrew Gould | Numero Uno | 15 | 7 | |||||||||
21 | Emma de Launay | Marco | 13 | 8 | |||||||||
19 | Carl Hester | Pro-Set | 19 | ||||||||||
19 | Mette Assouline | Indiana | 19 | ||||||||||
18 | Charlotte Dujardin | Wow Voyager | 18 | ||||||||||
17 | Daniel Watson | Finest Selection | 7 | 10 | |||||||||
15 | Ann Marie Perry | World Classic | 15 | ||||||||||
15 | Linda Hoad | Placido | 6 | 9 | |||||||||
14 | Becky Moody | High Fashion | 6 | 8 | |||||||||
14 | Dane Rawlins | Ragtime V | 14 | ||||||||||
13 | Sarah Williams | Senior Principal | 8 | 5 | |||||||||
12 | Nicola Jourdain | Sancerre 11 | 12 | ||||||||||
11 | Char Lassetter | Sapret | 2 | 9 | |||||||||
10 | Laura Fry | Mozart | 10 | ||||||||||
10 | Maria Yanacopulos | Welton Atom | 7 | 3 | |||||||||
10 | Lizzie Murray | Catherstone Springsteen | 10 | ||||||||||
10 | Victoria Hewson | Never Say Never 111 | 5 | 5 | |||||||||
10 | Damian Hallam | Wolkeseiben | 10 | ||||||||||
10 | Robyn Weatherill | Lucaro | 3 | 7 | |||||||||
9 | Laura Fry | Massenet | 9 | ||||||||||
9 | Gemma Green | Obrian | 9 | ||||||||||
9 | Paul Hayler | Myday | 9 | ||||||||||
8 | Nicky Patrick | Rescue Me | 6 | 2 | |||||||||
8 | S Wallace | Ruby Wax | 8 | ||||||||||
8 | Marian Terry | Catherston Saxaphone | 8 | ||||||||||
8 | Jane Randell | Kick on Few | 8 | ||||||||||
7 | Angela Crane | Mooiman H.F.D. | 7 | ||||||||||
7 | Simon Ward | Oberon V1 | 7 | ||||||||||
7 | Julie Swinburn | Torque o'the Devil | 7 | ||||||||||
7 | Martina Ott | Pazazz | 7 | ||||||||||
7 | Debbie Lush | Holmegrove Merlin | 7 | ||||||||||
7 | Jenna Still | Carherstoe Petunia | 7 | ||||||||||
6 | Ann Marie Perry | Forrest Fire | 6 | ||||||||||
6 | Ian Cast | Brenin Jamijn | 6 | ||||||||||
6 | Tracey Tomlinson | Catherstone Down | 6 | ||||||||||
6 | Tracey Tomlinson | Westpoint fabriano | 6 | ||||||||||
6 | Georgie Hamblin | Orlando d | 6 | ||||||||||
6 | Andrew Gould | Korenbloem Rebel | 6 | ||||||||||
6 | Sofie Pilcher | Little Lovis | 6 | ||||||||||
6 | Sara-Jane Lanning | Ma Cherie 1V | 6 | ||||||||||
6 | Betty Tatchell | Flighling Sienna | 6 | ||||||||||
6 | Paula Sherwood | Olhao | 6 | ||||||||||
5 | Jackie Beaven | Donner Dancer | 5 | ||||||||||
5 | Jayne White | Arc De Triumphe | 2 | 3 | |||||||||
5 | B St John-James | Le Duc | 5 | ||||||||||
5 | Darryl Thickitt | Morris 11 | 5 | ||||||||||
5 | Harry Payne | Paradise Rd | 5 | ||||||||||
5 | Liz Diegutis | Welarchi | 5 | ||||||||||
4 | Simon Ward | Mikado V1 | 4 | ||||||||||
4 | Rhett Bird | Onassis 11 | 4 | ||||||||||
4 | Tina Atkins | Holme Park Karachi | 4 | ||||||||||
4 | Sharon Edwards | Callula | 4 | ||||||||||
4 | Kate Redington | Bright N Breezy | 4 | ||||||||||
4 | M Smith | Dragon Black | 4 | ||||||||||
3 | Julia Gress | Rivel | 3 | ||||||||||
3 | Pippa Fisher | Korenbloem Pinocchio | 3 | ||||||||||
3 | Amy Saunders | Olivia | 3 | ||||||||||
3 | Lizzie Murray | Caramasow | 3 | ||||||||||
3 | Helen Bell | Master Finnegan | 3 | ||||||||||
3 | Sarah Makinson | The Magician V | 3 | ||||||||||
2 | Vicky Weaver | My Charming Valentine | 2 | ||||||||||
2 | Julia Hugo | Mai Schone Maestro | 2 | ||||||||||
2 | Sarah Cowie | Robin Hood 11 | 2 | ||||||||||
2 | Wayne Lightbrown | O Jay | 2 | ||||||||||
2 | Jessica Lang | Thiamo | 2 | ||||||||||
1 | Roger Gregory | Comanche Crumble | 1 | ||||||||||
1 | Tessa Fielder | The Court Jester | 1 | ||||||||||
1 | Diana Barley | Nirvana | 1 |