DRESSAGE MASTERS SMALL TOUR 2007 | College | Myerscough | Hickstead | Hickstead | Hickstead | Hickstead | Hickstead | |||||||
Pts total | RIDER | HORSE | 11-13 Feb | 9-10 Mar | 15-Apr | 26-Apr | 12-May | 26-May | 15-Jun | |||||
36 | Sarah Dwyer-Coles | Wenzelato | 10 | 10 | 7 | 8 | 1 | |||||||
34 | Emile Faurie | Havan Revaldo | 15 | 19 | ||||||||||
33 | Becky Moody | High Fashion | 13 | 20 | ||||||||||
31 | Dane Rawlins | Ragtime V | 15 | 16 | ||||||||||
27 | Natalie Allen | Radino | 13 | 14 | ||||||||||
26 | Robyn Wetherall | Lucaro | 8 | 2 | 10 | 6 | ||||||||
19 | Emile Faurie | Dawning Hopes | 19 | |||||||||||
19 | Amy Stovold | Pharoan | 10 | 9 | ||||||||||
18 | Jackie Stolper | Geisha | 18 | |||||||||||
17 | Vikki Weaver | My Charming Valentine | 7 | 10 | ||||||||||
17 | Simone Ward | Oberon V1 | 17 | |||||||||||
17 | Darryl Thickett | Watson 108 | 17 | |||||||||||
16 | Charlotte Lasseitter | Fabiola 189 | 4 | 6 | 6 | |||||||||
16 | Matt Hicks | Highmark | 16 | |||||||||||
16 | Sarah Williams | Senior Principal | 3 | 7 | 6 | |||||||||
15 | Anne Marie Perry | Forrest Fire | 15 | |||||||||||
15 | Amy Stovold | Macbrian | 9 | 6 | ||||||||||
15 | Laura Fry | Riesling | 15 | |||||||||||
14 | Lizzie Murray | Caramasow | 14 | |||||||||||
13 | Nikki Crisp | Pasoa | 9 | 4 | ||||||||||
13 | Sharon Edwards | Pipsqueak | 13 | |||||||||||
13 | Tahley Reeve-Smith | Sharola Sun | 13 | |||||||||||
12 | Robyn Wetherall | Germont Surprise | 1 | 6 | 5 | |||||||||
12 | Kirsty Mepham | Taw Valley Good Guy | 3 | 4 | 5 | |||||||||
11 | Tracey Tomlinson | Catherston Down | 11 | |||||||||||
11 | Paula Sherwood | Gemsbrook Banner | 8 | 3 | ||||||||||
10 | Nicola McGivern | Active Valentino | 10 | |||||||||||
10 | Tina Atkins | Holme Park Karachi | 10 | |||||||||||
10 | Sarah Jane Emslie | Masterplan | 10 | |||||||||||
10 | Roland Tong | Nadonna | 10 | |||||||||||
10 | Paula Fielder | Noble Karat | 10 | |||||||||||
10 | Andrew Gould | Numero Ono | 10 | |||||||||||
10 | Michelle Assouline | Wolfgang ad | 10 | |||||||||||
10 | Damien Hallam | Spirit Freedom | 10 | |||||||||||
9 | Marian Terry | Catherston Saxaphone | 9 | |||||||||||
9 | Daniel Timson | Hofmans Rubin | 9 | |||||||||||
9 | Emma De Launay | Marco 111 | ` | 9 | ||||||||||
9 | Victoria Hewson | Never Say Never | 4 | 5 | ||||||||||
9 | Fiona Travers | Samintha | 9 | |||||||||||
9 | Susan Tucker | Thoby's Marquess | 4 | 5 | ||||||||||
9 | Daniel Timson | Edelstein | 9 | |||||||||||
8 | Paula Sherwood | Deseado LV11 | 6 | 2 | ||||||||||
8 | Katy Price | Don Kasparrow | 4 | 4 | ||||||||||
8 | Markus Bauer | Donascona | 8 | |||||||||||
8 | Daniel Timson | Feinthyme | 8 | |||||||||||
8 | Darryl Thickett | Morris 11 | 8 | |||||||||||
8 | Laura Fry | Mozart | 8 | |||||||||||
8 | Antonia Forster | Rendevous | 8 | |||||||||||
8 | David Pincus | Sheepcote Whistle | 8 | |||||||||||
8 | Henrietta Lacey | Curaco | 8 | |||||||||||
8 | Martin Greet | Wembley | 8 | |||||||||||
7 | Stella Gibbs | Don Giavanni 111 | 7 | |||||||||||
7 | Kathy Young | Eastfield Aristocraat | 7 | |||||||||||
7 | Daniel Watson | Ice Age | 7 | |||||||||||
7 | Matt Hicks | Offello | 1 | 6 | ||||||||||
7 | Rhett Bird | Orlando JB | 7 | |||||||||||
7 | Henrietta Cheetham | Danenkonig | 7 | |||||||||||
6 | Sonia Webster | Cranswick Monto | 6 | |||||||||||
6 | Markus Bauer | Global Ludwig | 6 | |||||||||||
6 | Gilli Russell | HCI Colorado | 6 | |||||||||||
6 | Julia Wort | Pandor | 6 | |||||||||||
6 | A Wilson-Gough | Rambo | 6 | |||||||||||
5 | Kate Reddington | Bright N Breezy | 3 | 2 | ||||||||||
5 | Martin Ott | Pazazz | 5 | |||||||||||
5 | Matt Hicks | Solent Spice | 5 | |||||||||||
5 | Coral Ingram | Wakynao | 5 | |||||||||||
4 | Nicola Austin | Barrister 11 | 4 | |||||||||||
4 | Victoria Hewson | Good News Tu-day | 1 | 3 | ||||||||||
4 | E Newsham Brown | Santana 11 | 4 | |||||||||||
3 | Roger Gregory | Comanche Crumble | 3 | |||||||||||
3 | Jane Green | Highland Henry | 3 | |||||||||||
3 | Tracey Tomlinson | Westpoint Fabriano | 3 | |||||||||||
3 | Jackie Stolper | Wunders Tag | 3 | |||||||||||
3 | Paula Sherwood | First Dance | 3 | |||||||||||
3 | Dane Rawlins | Sydney | 3 | |||||||||||
2 | Amber De Savary | Havana Victoria | 2 | |||||||||||
2 | Paulo Santos | Oeste | 2 | |||||||||||
2 | Steven Wallace | Ruby Wax | 2 | |||||||||||
2 | Julie Swinburn | Torque o'The Devil | 2 | |||||||||||
1 | Pippa Hahn | Thinford Flashman | 1 | |||||||||||
1 | Sarah Ridd | Weymarsh Puccini | 1 | |||||||||||
1 | Anne Marie Perry | World Classic | 1 | |||||||||||