Dressage Masters Advanced Medium Points 2012 | 24-Aug Hickstead |
22-Sep S by S |
06-Oct S BY S |
22-Oct Pachesham |
27-Oct S by S |
30-Oct Cobham |
06-Nov S by s |
10-Nov S by S |
24-Nov S by S |
18-Dec Cobham |
11-Jan BEDGEBURY |
12-Jan Step Aside |
26-Jan Step Aside |
28-Jan Cobham |
23-Feb Step Aside |
26-Feb Cobham |
08-Mar Step Aside |
10-Mar Pachesham |
22-Mar Step Aside |
24-Mar Pachesham |
24-Mar Cobham |
09-Apr Pachesham |
12-Apr Hickstead |
14-Apr Chester |
14-Apr Pachesham |
19-Apr Step Aside |
Oldencraig | 28-29 Apr Cobham |
04-May Oldencraig |
12-May Pachesham |
16-May Hickstead |
24-May SAS |
26-May pachesham |
01-Jun Hickstead |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pts total | RIDER | HORSE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
73 | Julia Buckle | Time Bandit | 19 | 17 | 10 | 8 | 9 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||
59 | Claire Lewis | Dragonswick Czardus | 9 | 16 | 17 | 17 | ||||||||||||||||||||||||||||||
54 | Meryl Doran | Ottono | 20 | 10 | 10 | 14 | ||||||||||||||||||||||||||||||
50 | Maxine Whalley | Essentially Dinall | 10 | 16 | 20 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
46 | E Hughes | Spread the Word | 10 | 20 | 16 | |||||||||||||||||||||||||||||||
45 | Stella Gibbs | Rescue Remedy 11 | 8 | 9 | 9 | 9 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||
36 | Jay Channon | Lorenzo CHI | 9 | 8 | 9 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
34 | Jane Lavington | Idlecombe Georgia | 8 | 9 | 7 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Janet Bates | Maximillian Maxwell | 10 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Andrea Moffatt | DHI Kinda Music | 20 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | Georgina Howard | Bohigas W | 20 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | Debbie Lush | Lover Boy | 10 | 10 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||
27 | Rosie Andrews | World Peace | 11 | 9 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
26 | Heidi Reed | The Merchant of Venice | 19 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | Daniel Busbridge | Regal Destiny | 19 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Nicola Smith | Likeur 11 | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | V Srutton | Sound Banner | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Richard Black | High Hoes Sigismund wd | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Linda York | Dolf | 19 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | David Rumsey | DRD Florina H | 10 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Jennie Whitehouse | Dejenne noaddress | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Tyler Daly | Essentially Dinall | 16 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Sarah Williams | Malaika | 5 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Vanessa Harrisson | Faraon | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Camilla Brogaard | Zilver Prince | 5 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Sarah Millis | Furst Rubin | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Jessica Gale | Ultra Jazz | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Becki Vinter | Minain | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Gary Williams | Showmaker | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Andrew Gould | Waranda | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Brett Allan | Reno Star | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Louise Brown | Exhilaro | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Becki Edwards | Le Papillon | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sue Atkin | Replay | 6 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Leigh Edwards | Roman Lifestyle W | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sharon Edwards | Buzzlines Banner | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Dianne Grinyer | World Strike | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fiona Gair | Chrissies Lad | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Marilena Pevreall | Carif Star | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lorna Milner | Lyndon Hall | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jane Howard | Regidor | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johanna Dykes | Zaino M | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sarah Morley-Smith | Beltons Medway /bay | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sophie Silvola | Quel Joli | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tammy Woodrow | Cruise | 2 |