Dressage Masters Small Tour 2012 | 24-Aug Hicstead |
08-Sep S by S |
22-Sep S by S |
02-Oct S by S |
16-Oct S by S |
22-Oct Pachesham |
22-Oct Chester |
27-Oct S by S |
18-Dec Cobham |
26-Jan Step Aside |
28-Jan Merrist |
28-Jan Cobham |
09-Feb Step Aside |
25-Feb Cobham |
08-Mar Step Aside |
10-Mar Pachesham |
11-Mar Pachesham |
24-Mar Cobham |
31-Mar Hickstead |
12-Apr Hickstead |
14-Apr Chester |
19-Apr Step Aside |
28-Apr Hickstead |
16-May Hickstead |
24-May SAS |
01-Jun hickstead |
9-12 june Wellington |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pts total | RIDER | HORSE | |||||||||||||||||||||||||||
67 | Hilary Sawyer | Hopeful Dreamer | 10 | 10 | 10 | 9 | 9 | 6 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
29 | Julia Buckle | Time Bandit | 9 | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||||||
22 | Johanne Dykes | Zaino M | 10 | 4 | 8 | ||||||||||||||||||||||||
21 | Hannah Norman | Saiko STV | 7 | 10 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
19 | Clare Kershaw | Grenada | 10 | 9 | |||||||||||||||||||||||||
19 | David Rumsey | DRD Florina H | 9 | 5 | 5 | ||||||||||||||||||||||||
19 | Celia Ross Taylor | Vemmie Brown | 6 | 4 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||||
18 | Vicky Thompson | Diego | 10 | 8 | |||||||||||||||||||||||||
17 | Anders Dahl | Wincenzo | 9 | 8 | |||||||||||||||||||||||||
15 | Kate Smith | Last Minute | 15 | ||||||||||||||||||||||||||
14 | Pauline Harris | Don Antello | 10 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
14 | Ellie Hughes | Spread the Word | 10 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
11 | Rowan Lewis | Blakes Davinci | 4 | 7 | |||||||||||||||||||||||||
10 | Emily Stanford | Korenbloem Vincit Omina | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Kayleigh Tuppen | Twister 23 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Andrew Gould | Mitchells Santorini | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Anders Dahl | Don Primus | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Emma McGurk | Westoak Merlot | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Paul Hayler | Loumic Antonio | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Daniel Timson | Vivanck | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Spencer Wilton | Super Nova | 10 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Linnea Grunn | Niklas | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Mary Wyn-Williams | Mr Invincible | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Alex Wyatt | Silver Island | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | J Johnston | Uranie | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Caroline Stern | Fortun 11 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Andrew Gould | Wild Angel | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Lauren Lewis | Blakes Dollar | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Paul Hayler | Flolando | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Jane Green | W-Valentime | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
9 | Spencer Wilton | Doogie | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
8 | Melissa Beer | Cappachino H | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
8 | Andrew Gould | Cortaflex Varisto | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
8 | Georgina Swinglehurst | Giddy | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
8 | Philly Roberts | Donner Duet | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
7 | Tania Grantham | The BFG III | 7 | ||||||||||||||||||||||||||
7 | Amy Stovold | Casina Royale | 7 | ||||||||||||||||||||||||||
7 | June Long | Giotto | 7 | ||||||||||||||||||||||||||
7 | Anna Young | Liebesbrief | 7 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Gemma Cornford | Egypitian King | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Daniel Watson | High Society | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Toni Terry | Diamond Fritz | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Michel Assouline | Streisand | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Mark Mills | Tavarix | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Nicola Gillespie | Fearless | 6 | ||||||||||||||||||||||||||
5 | Jill Timms | Oldencraig | 5 | ||||||||||||||||||||||||||
5 | Martina Ott | Sir England | 5 | ||||||||||||||||||||||||||
5 | Dot Taylor | Florison | 3 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
5 | Willow Kemp | Dragon Heart | 5 | ||||||||||||||||||||||||||
5 | Rebecca Hughes | Rubini Royale | 5 | ||||||||||||||||||||||||||
4 | Mandy Day | Rocky 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
4 | Hayley Watson Greaves | IBR Mollegard | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Rosie Andrews | Lucaro | 3 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Sarah Williams | Jazz | 3 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Georgina Stewart | Welt Panama | 3 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Jessica Budnyl | Bomond | 3 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Alice Oppenheimer | Headmore Delegate | 3 | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Matt Cox | Korenbloem Vamos | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah Hall | Uffero II | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Lizzel Winter | Calimero Z | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Dominic Wolfendale | Latinus | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Griffiths | Rubin All Asad | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
1 | Richard Barrett | Kocaine | 1 |