Dressage Masters Small Tour 2013 | 16-Aug Step Aside |
22-Aug Hickstead |
13-Sep Step Aside |
06-Oct Chester |
08-Nov Step Aside |
06-Dec Step Aside |
12-Jan Cobham |
09-Feb Cobham |
14-Feb Step Aside |
06-Mar Bedgebury |
09-Mar Cobham |
14-Apr Step aside |
28-Mar step Aside |
03-Apr Hickstead |
06-Apr Cobham |
06-Apr Pachesham |
11-Apr step Aside |
13-Apr Chester |
17-Apr Hickstead |
28-Apr Hickstead |
04-May Cobham |
09-May Step Aside |
15-May Hickstead |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pts total | RIDER | HORSE | |||||||||||||||||||||||
52 | Louise Brown | Exhilaro | 10 | 4 | 8 | 10 | 20 | ||||||||||||||||||
36 | Jane Lavington | Idlecombe Georgia | 9 | 9 | 9 | 9 | |||||||||||||||||||
33 | Julia Buckle | Time Bandit | 9 | 6 | 9 | 9 | |||||||||||||||||||
33 | Johanne Dykes | Zaino M | 16 | 8 | 9 | ||||||||||||||||||||
28 | Daniel Timson | Donneromeo | 18 | 7 | 3 | ||||||||||||||||||||
27 | Pauline Harris | Don Antello | 5 | 10 | 10 | 2 | |||||||||||||||||||
27 | Hilary Sawyer | Hopefull Dreamer | 7 | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||
26 | Charlotte Tappenden | Bravado | 10 | 7 | 9 | ||||||||||||||||||||
25 | Emma McGurk | Nouveau Encore | 20 | 5 | |||||||||||||||||||||
20 | Anders Dahl | Wie Atlantico | 10 | 10 | |||||||||||||||||||||
19 | Andrew Gould | Wallace 1V | 10 | 9 | |||||||||||||||||||||
17 | Sarah Williams | Felia | 7 | 10 | |||||||||||||||||||||
16 | Melissa Beer | Capuccino | 16 | ||||||||||||||||||||||
16 | Markus Bauer | Ludewig B | 16 | ||||||||||||||||||||||
14 | Sarah Millis | Hofjuwel | 6 | 8 | |||||||||||||||||||||
13 | Sarah Williams | Jazz | 5 | 8 | |||||||||||||||||||||
12 | Meryl Doran | Ottono | 5 | 7 | |||||||||||||||||||||
10 | Georgina Howard | Bohigas | 10 | ||||||||||||||||||||||
10 | Ellie Hughes | Spread the Word | 10 | ||||||||||||||||||||||
10 | Mandy Brown | Disneyland | 10 | ||||||||||||||||||||||
10 | Elin Aspinas | Donna Romma | 10 | ||||||||||||||||||||||
10 | Alex Hardwick | Roitspon's Rockin | 10 | ||||||||||||||||||||||
10 | Tosca Visser | Moorlands Finesse | 10 | ||||||||||||||||||||||
10 | Andrew Gould | DW Bellissimo | 10 | ||||||||||||||||||||||
9 | Hannah Hurvenes Clarke | Lookalike | 9 | ||||||||||||||||||||||
9 | Tor Fenwick | Urlando | 9 | ||||||||||||||||||||||
9 | Alex Hardwick | Calvin G | 9 | ||||||||||||||||||||||
9 | Jody Haswell | Wolansky | 9 | ||||||||||||||||||||||
8 | Matthew Hicks | Sheepcote Walnut | 8 | ||||||||||||||||||||||
8 | Alex Hardwick | Donawein | 8 | ||||||||||||||||||||||
8 | K de Graaff | Amando H | 8 | ||||||||||||||||||||||
7 | Daniel Timson | Barcarole | 7 | ||||||||||||||||||||||
6 | Kayleigh Tuppen | Twister | 6 | ||||||||||||||||||||||
5 | Luke Baber-Davies | Zephyra | 5 | ||||||||||||||||||||||
4 | Georgina Stuart | Welt Panama | 4 | ||||||||||||||||||||||
4 | Miranda Lambie | Papillon | 4 | ||||||||||||||||||||||
3 | Celia Ross-Taylor | Vemmie Brown | 3 |