Dressage Masters Advanced Medium Points 2014 | 30-Aug Hickstead |
07-Sep Patchesham |
14-Sep Hickstead |
19-Sep step Aside |
27-Sep Oldencraig |
29-Sep Hickstead |
05-Oct Patchesham |
10-Oct Step Aside |
11-Oct Oldencraig |
01-Nov Oldencraig |
04-Nov Pachesham |
22-Nov Oldencraig |
15-Nov Oldencraig |
23-Nov Pachesham |
28-Nov Step Aside |
22-Dec Pachesham |
09-Jan Step Aside |
18-Jan Pachesham |
23-Jan Step aside |
20-Feb Step Aside |
06-Feb Step Aside |
20-Feb Step Aside |
06-Mar Step Aside |
15-Mar Pachesham |
20-Mar Step Aside |
29-Mar Pachesham |
04-Apr Stilebridge |
09-Apr Hickstead |
12-Apr Pachesham |
26-Apr Hickstead |
27-Apr Pachesham |
03-May Merrist Wood |
10-May Pachesham |
15-May Hickstead |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pts total | RIDER | HORSE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
92 | Carolyn Butler | Xerife | 9 | 20 | 17 | 19 | 13 | 14 | ||||||||||||||||||||||||||||
69 | Judy Troughton | Middlemarch 1V | 10 | 10 | 9 | 10 | 10 | 10 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||
62 | Jane Lavington | Boston Deluxe | 8 | 9 | 8 | 9 | 8 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
48 | Sarah Williams | Felia | 10 | 18 | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
36 | Tessa Seed | Titan | 9 | 8 | 19 | |||||||||||||||||||||||||||||||
35 | Sarah Jane Cox | Commanche Passoa | 10 | 19 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||
35 | J Bright | Praxis | 10 | 15 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
34 | M Butler | Feber Blub | 15 | 19 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Daniel Timson | Barcarole | 9 | 9 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Julia Walker | Rodhea | 19 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Mark Ruddock | Zadine V111 | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Samantha Ray | Hermione | 19 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Corinne Bay | Sambucco Bay | 19 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Joanna Henbrey | Temple Rosemary | 14 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Claire Allmett | Soloyst | 10 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Julia Kirby | Jazz 11 | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Richard Black | High Hoes Sidonie | 7 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Janice Powell | Fresno Quin | 17 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Ulrika Bergman | Tristan | 7 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Jane Clarke | Donnatella | 17 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Sean Burgess | Abidjan | 9 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Andrea Moffatt | DHI Kinda Magic | 10 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Jessica Gale | Umbro S | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Joanna Thurman-Baker | San Piko | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Sarah Ridd | Weymarsh Deliah | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Katie Taylor | Rohvanion | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Samantha Thurman-Baker | Highcliffe Apollo | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Trina Stewart | Dark Legacy | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Matt Hicks | Sheepcote Walnut | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Gemma Tattersall | Artic Soul | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gemma Tattersall | Chico Bella | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sarah Houseman | Paris FMB Wellbourne | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Caroline Leng | It's Aero | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sam Jennings | Coleplay | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jayne Dillion | Norrevangs Trevor | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Laura Gordon | Bantry Parks Ransom | 4 |