Dressage Masters Advanced Medium Points 2018 | Step Aside 10-Aug |
Hickstead 12-Aug |
Step Aside 24-Aug |
Hickstead 02-Sep |
Step Aside 07-Sep |
Step Aside 21-Sep |
Hickstead 27-Sep |
Hickstead 04-Oct |
Hickstead 14-Oct |
Step Aside 02-Nov |
Step Aside 11-Nov |
Step Aside 23-Nov |
Step Aside 14-Dec |
Step aside 21-Dec |
Step Aside 11-Jan |
Wellington 22-Jan |
Step Aside 22-Feb |
Hickstead 23-Mar |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pts total | RIDER | HORSE | ||||||||||||||||||
40 | Suzanne Lavandeera | Keystone Daganay | 20 | 20 | ||||||||||||||||
39 | Susannah Givons | Baroness | 10 | 9 | 8 | 12 | ||||||||||||||
31 | Rachel Wijsmuller | Tobias V1 | 7 | 7 | 7 | 7 | 3 | |||||||||||||
30 | Ava Maude | Double Agent | 15 | 15 | ||||||||||||||||
30 | Daniel Timson | Bellagio | 10 | 10 | 10 | |||||||||||||||
27 | Nicola Rapley | Romassino | 10 | 17 | ||||||||||||||||
26 | Kerry Mackin | Silmus D | 10 | 9 | 7 | |||||||||||||||
20 | Mandy Brown | Keystone Rumour | 10 | 7 | 3 | |||||||||||||||
19 | Daniel Timson | Tjade Fan Lutke Peinjum | 9 | 10 | ||||||||||||||||
19 | Suzanne Lavandeera | Keystone Diaggio | 19 | |||||||||||||||||
19 | Anne Marie Rawlins | Impression G | 19 | |||||||||||||||||
19 | Joanna Henbury | DCF Jelly Bean | 10 | 9 | ||||||||||||||||
19 | Hannahn Joslin | Sir Saamarant | 6 | 13 | ||||||||||||||||
18 | Janice Rooney | Delilah | 18 | |||||||||||||||||
18 | Rebecca Gibbs | Tally it Up | 8 | 10 | ||||||||||||||||
18 | Kirsty Mepham | Florenzo | 10 | 8 | ||||||||||||||||
18 | Andrew Gould | Feiner Stern 11 | 18 | |||||||||||||||||
17 | Charlotte Blain | Donnatella 1V | 17 | |||||||||||||||||
17 | Anne-marie Rawlins | Clockwork Donja | 17 | |||||||||||||||||
17 | Georgina Howard | Capri | 17 | |||||||||||||||||
16 | Anne-marie Rawlins | Electra 2 | 16 | |||||||||||||||||
15 | Melanie Breen | Bronco Van de Watering | 8 | 7 | ||||||||||||||||
15 | Tania Grantham | Samarino | 15 | |||||||||||||||||
15 | Natalie Mather | Barcarole 11 | 6 | 9 | ||||||||||||||||
13 | James Rooney | L 527 Favory Monteaura XX | 13 | |||||||||||||||||
10 | Johanna Sopie Schulz | Dream Catcher Old | 10 | |||||||||||||||||
10 | Holly Cristofoli | Watch Me | 10 | |||||||||||||||||
9 | Lynne Wakling | Ben 111 | 9 | |||||||||||||||||
9 | Alex Bonnell | Bailey | 9 | |||||||||||||||||
9 | Samantha Geddes | Rancho of Trichelhof | 9 | |||||||||||||||||
9 | Georgina Howard | Fred Astaire | 9 | |||||||||||||||||
8 | Sarah Housman | Paris FM B Wellbourne | 8 | |||||||||||||||||
8 | Natalie Cecil | Ulsterman | 8 | |||||||||||||||||
8 | Natalie Moir | Westons Legacy | 8 | |||||||||||||||||
7 | Liz McAlpine | Fluer De Leys | 7 | |||||||||||||||||
7 | Emma Delaunay | Jet Stream O | 7 | |||||||||||||||||
6 | Sandra Cowing | Figaro 11 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Tracey Simon | Apollo | 6 | |||||||||||||||||
5 | Andrew Gould | Dancing Girl | 5 |