Dressage Masters Novice Points 2018 | Step Aside 10-Aug |
Hickstead 12-Aug |
Step Aside 24-Aug |
Hickstead 02-Sep |
Step Aside 07-Sep |
Step Aside 21-Sep |
Hickstead 27-Sep |
Hadlow 01-Oct |
Hickstead 04-Oct |
Eaglesfield 10-Oct |
Hickstead 14-Oct |
Step Aside 19-Oct |
Oldencraig 03-Nov |
Eaglesfield 07-Nov |
Step Aside 11-Nov |
Step Aside 23-Nov |
Merrist Wood 25-Nov |
Eaglesfield 05-Dec |
Saddlestone 09-Dec |
Step Aside 14-Dec |
Oldencraig 15-Dec |
Merrist Wood 17-Dec |
Step aside 21-Dec |
Blue Barn 27-Dec |
Saddlesdane 06-Jan |
Oldencraig 26-Jan |
Saddlestone 03-Feb |
Eaglesfield 06-Feb |
Blue Barn 07-Feb |
Step Aside 22-Feb |
Oldencraig 23-Feb |
Hickstead 23-Mar |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pts total | RIDER | HORSE | ||||||||||||||||||||||||||||||||
73 | Sarah Knight | Diamond Geezer | 13 | 15 | 18 | 18 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||
61 | Krystana Monks | Favorit | 19 | 10 | 16 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||||
58 | Tania Grantham | High Hoes Florizel | 16 | 18 | 14 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||
58 | Sarah Lavenders | Keystone Rhomio | 20 | 18 | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||
55 | Teresa Urbanova | Little Fella | 17 | 18 | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||
54 | Sarah Lane | Duke of Love | 20 | 17 | 17 | |||||||||||||||||||||||||||||
50 | Amy Jack | Graf Hit VH Bloemenhof | 19 | 11 | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||
50 | Louise Deverell | Fair Play | 9 | 7 | 15 | 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
50 | Kelly Ford | Morgan V | 6 | 7 | 9 | 13 | 7 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
39 | Di Grinyer | Keystone Debonaire | 19 | 20 | ||||||||||||||||||||||||||||||
34 | Lucy McGill | Zaronna | 14 | 8 | 12 | |||||||||||||||||||||||||||||
32 | Lizzie Robinson | Hazy's Boy | 5 | 8 | 10 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
29 | Lisa Pilbeam | Florin 11 | 10 | 19 | ||||||||||||||||||||||||||||||
27 | Ellie Crosbie | Bellatrix 111 | 8 | 19 | ||||||||||||||||||||||||||||||
25 | Cheryl Freed | Rowdown Walkabout | 15 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Cheryl Freed | Shakira 111 | 11 | 13 | ||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Sissel Hansen | Ippolito | 10 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Joseph Bright | Rubrix | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Emma Storm | White Nite | 9 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
19 | Nicola Damms | Umberto111 | 13 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Cheryl Hammerson | Seductor P | 19 | |||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Alice Knight | Jerry Lee Ut Deuten | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Stacey Ward | Rhydypandy Cardi Queen | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Flair Sifleet | Rosleen Queen | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Melanie Breen | Colour Index | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Lauren Urquhart | Contido's Royale | 9 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Kari Lawless | Ice Cool Dude | 14 | |||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Emma Hixon | King Harold | 5 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Mark Powell | Soulman | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
13 | Tor Fenwick | Guci 111 | 13 | |||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Sally Fraser | Don Johnson 1V | 13 | |||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Sarah Hall | Timonel | 12 | |||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Jackie Powdrell | Shady Oaks Elizabeth | 6 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Frances Morrissey | HH Samba Spring | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Frances Morrissey | DG Lutsen | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Johanne Dykes | Britannia 11 | 8 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Kerry Mackin | Basimo | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Miranda Lambie | Zalia De Bariain | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Beverley Berrill | Russetts Glory | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Penny Powell | Arquera V1 | 5 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Kate Purchases | Star of Equites | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Samantha Buckley | Wish Me Luck | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Hollyn Rigden | Herby | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Richard Black | Furst Ruprecht | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Maria Collins | Exclusive Gem | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Amelia Ward | Revue Star | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tracey Ashbee | Ufano 111 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Phillipa Hamilton | Samber | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Samantha Marden | Medoc's Fair Bet | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Olivia Randall | Atlantic Lad | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Beverley Pearce | Playtime Prince | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sarah Chambers | Egassini | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alejandro Farino | Vaterloo | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marcus Bauer | Tortellini | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Rachel Hawkins | Rhonderful Dorrels | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Karen Rees | Cicero R | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sue Holland | Catch The Wind | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Olivia Kelly | Islero CXIX | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leanne Richardson | Beemeup | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kate Boxall | Irish Law 11 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Rachel Simpson | Dakata Boy | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Janice Vant | Diamond V1 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carol Washbourn | Slingers Williams Crackerjack | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Flair Sifleet | Tresaison Zodiac | 1 |